U srijedu, 11. listopada Hrvatski savez udruga osoba s tjelesnim invaliditetom – HSUTI, organizirao je Okrugli stol „Mogućnosti i izazovi na otvorenom tržištu rada za mlade OSI“, na kojem su sudjelovali zaposlenici i članovi Udruge „OSI“ Kutina. Okrugli stol se održao u Hotelu „Academia“ u Zagrebu s početkom u 10:00 sati, a otvorila ga je predsjednica HSUTI-a Jozefina Kranjčec pozdravnim govorom. Nakon toga je uslijedilo izlaganje Monike Hartek, više stručne savjetnice Odjela za osobe s invaliditetom, profesionalnu rehabilitaciju i ranjive skupine u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje na temu „Mogućnosti i izazovi na otvorenom tržištu rada za OSI“. Sljedeća tema Okruglog stola bila je „MSP-OSI“ (Mladi-Sposobni-Poduzetni-Osobe sa invaliditetom“) o kojoj je okupljenima govorio Mr.sc. Dragan Kopecki v.pred Veleučilište VERN. Posljednja tema bila je „Radna asistencija za OSI“ o kojoj su govorile Petra Herak, rukovoditeljica Službe za razvoj projekata i Ana Marinović, v.d. rukovoditelja Službe za zapošljavanje i poticaje. Na kraju su uslijedili rasprava i zaključci Okruglog stola, te prigodni domjenak.

ZG1ZG2ZG6ZG7ZG3