Uoči Svjetskog dana cerebralne paralize (World Cerebral Palsy Day) koji se obilježava u subotu 06. listopada. 2018 g. Udruga „OSI“ osoba s invaliditetom Kutina u petak 05. listopada. 2018 g. održana je radionicu na tu značajnu temu. Ovogodišnji moto pokreta glasio je: I JA SAM OVDJE… MI SMO OVDJE … I ŽELIMO DA SVIJET TO ZNA! Naslovom se nastoji skrenuti pažnja na bolest kao i na osobe koje žive sa cerebralnom paralizom te su zbog toga često zanemareni u društvu. Kroz kreativnu radionicu, izradu plakata i poučan video članovi radionice naučili su nešto o definiciji i simptomima cerebralne paralize.

Na službenim stranicama https://worldcpday.org/ moguće je podjeliti svoju priču u kojem obliku ste se susreli sa cerebralnom paralizom, a moguće je pogledati i video na tu temu: https://www.youtube.com/watch?v=0thHtdXMEZ8 .

Članovi udruge „OSI“ nosili su zelenu vrpcu u znak podrške. Screenshot 1

    Webp.net resizeimage 1  Webp.net resizeimage 4  Webp.net resizeimage 8

Webp.net resizeimage 7 Webp.net resizeimage 5