IMG 20160226 080123 Medium

Boje su često interes djece, stimulator i pokretač. Dijete postepeno razvija svijest svojih spoznaja, tako da oko treće godine života počinje razlikovati boje, razvrstavati elemente po bojama, te imenovati određenu boju. Kod učenja boja potrebno je započeti s jakim bojama te postepeno uvoditi još boja.

IMG 20160606 121515 Medium

U dobi od četiri godine djeca u mlađoj odgojnoj skupini DV Maslačak rado odabiru igre s bojama. Didaktiku svakako treba prilagoditi dobi ,te djeci ponuditi jake boje kao što su crvena, plava, žuta i zelena. Odgojiteljice i pomagačica u radu izradile su zanimljive umetaljke za razvrstavanje raznobojnih elemenata. Zidne vrečice u boji koje služe kao poticaj ,ali i sredstvo u raznovrsnim interaktivnim igrama. Upravo u takvoj igri rado sudjeluju i djeca s teškoćama. Zadaci kao što je pronalazak tri plava ili crvena predmeta u sobi, potiču koncentraciju, zapažanje ali i timski rad.

IMG 20160601 085017 Medium