Utorak, 17 Listopad 2017

Volonterstvo

Volonterstvo ( osnovna definicija)

„ Volontiranjem se smatra dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina kojima se obavljaju usluge ili aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za zajedničku dobrobit. Bez postojanja uvjeta isplate novčane nagrade ili potraživanja druge imovinske koristi za obavljeno volontiranje“

Zašto je volontiranje važno-osnovne vrijednosti?

Ø  Volontiranje je način uključivanja ljudi bez obzira na njhove mogućnosti i pozadinu u pozitivne društvene promjene

Ø  Izgradnja pozitivnih vrijednosti cjelokupnog društva kao što su humanost,soloidarnost,altruizam,tolerancija....

05. prosinac, 1985. godine UN je usvojio kao Međunarodni dan volontera.

LVC Kt djeluje u skopu Udruge „OSI“ Kutina od 15.06.2012.

Volonteri LVC aktivno sudjeluju u nizu volonterskih programa od kojih možemo izdvojiti Terapijsko jahanje, Hrvatska volontira-gdje su naši volonteri pomagali starijim i nemoćnim osobama, Udruzi Faun Kt koji se brinu o napuštenim i ostavljenim životinjama.

LVC- prvi sastanak

01.08.2015. počeli smo s provedbom projekta „Razvojem do lokalne zajednice“ koji podupire i financira Ministarstvo socijalne politike i mladih a partneri su nam Grad Kutina, CZSS Kt, OŠ Mate Lovrak i OŠ Vladimir Vidrić.

Lokalni volonterski centar, namjenjen je volonterskim programima na području grada Kutine. LVC radi na razvoju zajednice kroz volontiranje, spajajući osobe koje žele volontirati (volontere) s institucijama i udrugama kojima je potreba volonterska podrška/pomoć.

Udruga OSI - osoba s invaliditetom Kutina
Augusta Šenoe 2
44320 Kutina

Kontakti:

Tel: 044/625-598
044/629-036
Fax: 044/629-037

Žiro-račun: 2340009 - 1100061491

IBAN: HR66 23 40 0091 1000 6149 1

OIB: 45430083021

Projekt financira: Ministarstvo socijalne politike i mladih